Sužinokite atsakymus į dažniausiai mūsų klientų užduodamus klausimus.
Nerandate Jums rūpimos informacijos? Skambinkite ar rašykite mums ir pateiksime Jums išsamų atsakymą.
Sužinokite atsakymus į dažniausiai mūsų klientų užduodamus klausimus.
Nerandate Jums rūpimos informacijos? Skambinkite ar rašykite mums ir pateiksime Jums išsamų atsakymą.
Kaukė užsegama magnetukais, kurie gali interferuoti su tam tikrais aktyviaisiais implantais ar medicinos prietaisais. Dėl to kaukės su magnetinėmis dalimis yra kontraindikuotinos naudoti pacientams, kai jie arba bet kuris glaudų fizinį kontaktą su kaukę dėvinčiu asmeniu turintis asmuo, turi:
Dantų implantai su magnetais neinterferuoja.
Yra pastebėta, kad miego trūkumas arba prastos kokybės miegas turi įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Daugiau nei 40 proc. miego apnėja sergančių žmonių serga diabetu ir net trys iš keturių diabetikų kenčia nuo miego apnėjos. Nediagnozuota ir negydoma miego apnėja gali nepalankiai paveikti diabeto gydymo rezultatus. Tarptautinė diabeto federacija (IDF) yra paskelbusi ataskaitą, kurioje teigiama, kad pacientai, kuriems yra įtariamas II tipo diabetas, turi būti tiriami ir dėl miego apnėjos. Su abiem ligomis yra susijęs ir padidėjęs kraujospūdis, širdies ligos bei širdies infarkto rizika. Siekiant gerų diabeto gydymo rezultatų, obstrukcinės miego apnėjos gydymas CPAP aparatu (palaikančiu nuolatinį teigiamą slėgį) yra labai svarbus. Moksliškai įrodyta, kad vos po dviejų parų trukmės gydymo CPAP aparatu itin pagerėja jautrumas insulinui.
Antsvorį turintiems žmonėms miego apnėja pasireiškia taip dažnai, kad ją galima įtarti visiems, kurių kraujospūdis yra aukštas, o kūno masės indeksas (KMI) viršija 27.
Miego apnėja taip pat lėtina metabolizmą, todėl net 70 proc. sergančiųjų miego apnėja turi antsvorį. Dažnai pradėjus CPAP terapiją, pacientams tampa daug lengviau mesti svorį nei iki tol.
Daugiau nei 50 proc. miego apnėja sergančių pacientų turi padidėjusį kraujospūdį.
Normalaus naktinio miego metu kraujospūdis sumažėja, širdies plakimas sulėtėja, taip pat sumažėja simpatinės nervų sistemos aktyvumas. Kokybiškas miegas yra itin svarbus viso viso kūno poilsiui ir atsistatymui. Dėl miego apnėjos sukeliamų kvėpavimo sustojimų, organizmas negauna pakankamai laiko atsigauti, todėl padidėja rizika susirgti įvairiomis su tuo susijusioms ligomis.
Pastebėta, kad gydant obstrukcinę miego apnėją, vidutinis sisteminis kraujospūdis sumažėja net 10 mm Hg.
Negydoma miego apnėja sukelia daug neigiamų pasekmių sveikatai. Ji blogina širdies ir kraujagyslių darbą, dėl to yra susijusi su padidėjusia insulto, infarkto rizika, cukriniu diabetu, suprastėjusiu metabolizmu ir svorio augimu. Mieguistumas yra ypač pavojingas ir kelyje, o miego apnėjos paveikti vairuotojai sukelia tiek daug motorinių eismo įvykių, kad jos nesigydant, net draudžiama vairuoti.
Miego apnėja taip pat didina mirties riziką dviem pagrindiniais aspektais – blogindama širdies ir kraujagyslių ligų eigą ir didindama mirštamumą kelyje.
Geros naujienos yra tos, kad pradėjus naudoti miego apnėjos terapiją, neigiamos pasekmės yra grįžtamos. Jau po pirmos terapijos nakties miegas tampa kokybiškas, mažėja mieguistumas, kraujospūdis, gretutinių ligų rizika. Nuoseklus gydymasis sumažina kvėpavimo sustojimų skaičių iki sveikų asmenų lygio.
Jeigu Jums diagnozuota vidutinio sunkumo arba sunki miego apnėja – greičiausiai nuolatinio teigiamo slėgio terapiją turėsite naudoti nuolat.
Būna, kad pradėjus naudoti miego apnėjos terapiją ir pagerėjus miego kokybei, pagerėja metabolizmas, ima kristi svoris, tačiau svarbu nepamiršti ir kitų gyvenimo būdo pokyčių. Be to, ne visiems net ir didelis svorio numetimas padeda atsikratyti šio sutrikimo.
Miego apnėjos terapiją galima prilyginti akiniams. Kai nešiojate akinius – matote gerai, tačiau regėjimas nuo to nepagerėja. Kai miegate su aparatu – išsimiegate kokybiškai, tačiau miegant be aparato, kvėpavimo sustojimai vis tiek įvyksta.
Užsiregistruokite miego apnėjos tyrimui pas gydytoją pulmonologą arba neurologą. Gydymo įstaigų žemėlapį galite rasti čia
Obstrukcinė miego apnėja (OMA) yra dažniausia apnėjos forma. Tai lėtinė liga, apibūdinama pasikartojančiais kvėpavimo sustojimais miegant, lydimais epizodinės hipoksijos ir miego fragmentacijos. Ją sukelia dėl ryklės galinės dalies raumenų atsipalaidavimo susiaurėję kvėpavimo takai.
Sveiko žmogaus ryklė būna atvira tiek dieną, tiek naktį, todėl per ją oras tolygiai patenka į kvėpavimo takus ir plaučius. Tačiau sergant obstrukcine miego apnėja ryklės raumenys kartais atsipalaiduoja, todėl, trumpam susiaurėjus kvėpavimo takams, nutrūksta kvėpavimas. Besikartojantys kvėpavimo sustojimai sukelia hipoventiliaciją, hipoksemiją ir audinių bei ląstelių hipoksiją. Smegenims gavus signalą apie sumažėjusį deguonies lygį, žmogus trumpam prabunda, o kvėpavimo takai vėl atsiveria. Šio trumpo prabudimo žmogus paprastai atsikėlęs net neprisimena.
Miegas tampa fragmentuotas, nekokybiškas.
Dėl obstrukcinės apnėjos miegodami žmonės garsiai knarkia. Dėl sutrikusios ryklės raumenų veiklos kvėpavimo takai iš dalies ar visiškai blokuojami sukritusios ryklės, todėl į plaučius patenka nepakankamai oro. Tuomet kvėpavimas, nors visiškai ir nenutrūksta, pasidaro triukšmingas, girdisi knarkimas.
Neinvazinė ventiliacija tiekiama per nosies ar veido kaukę ir veikia panašiu principu kaip miego apnėjos terapija, tačiau gali būti skiriama naudoti tiek dieną, tiek naktį. Ji vadinama neinvazine terapija, nes nereikia atlikti operacijų ar tiesiogiai prijungti prietaiso tiesiogiai į kvėpavimo takus.
Tai yra pirmas pasirinkimas, skiriant dirbtinę plaučių ventiliaciją ilgalaikiam gydymui.
Invazinė terapija atliekama intubuojant pacientą – per burną į kvėpavimo takus yra įtaisomas vamzdelis arba atliekama tracheostomija (suformuojama skylutė gerklėje).
Jeigu dėl LOPL darosi sunku kvėpuoti, tai gali reikšti, kad deguonies kiekis kraujyje yra per mažas, o anglies dioksido lygis yra per didelis.Tokiu atveju skiriama deguonies terapija, kuri padidina deguonies kiekį ir palaiko organų funkciją. Kai kuriems LOPL sergantiems žmonėms gali prireikti tik deguonies terapijos. Tačiau kitiems gali reikėti stabilizuoti deguonies ir anglies dioksido kiekį organizme – tuomet pasitelkiama neinvazinė ventiliacija.
Didesnis įkvėpimo slėgis, tiekiamas per kaukę, padeda lengviau įkvėpti ir pasisavinti deguonį. Mažesnis iškvėpimo slėgis padeda iškvėpti anglies dioksidą.
Kartais su neinvazine plaučių ventiliacija kartu skiriama ir deguonies terapija.
Mums reikalinga tik gydytojų konsiliumo išvada (tretinio lygio pulmonologijos arba reanimacijos) su gydymo rekomendacijomis ir paciento tyrimų rezultatais. Jeigu neinvazinės ventiliacijos aparato atvykstate atsiimti pas mus, su savimi turėkite paciento asmens dokumentą.
„BiLevel“ režimas yra daug patogesnis naudoti už įprastą CPAP, nes nėra pasipriešinimo iškvepiant, o skirtingų slėgių kaita gerina dujų apykaitą plaučiuose. Jeigu gydomieji slėgiai yra labai aukšti, gali būti sunku pritaikyti kaukę. Tačiau turėdami daug įvairių kaukių modelių, visuomet randame tinkamiausią sprendimą.
Net ir taikant deguonies terapiją galite ir toliau justi dusulio simptomus. Pateikiame kelis patarimus, kaip galite pabandyti kontroliuoti arba sumažinti dusulį.
Minėti patarimai gali tikti ne visiems, o kai kuriems žmonėms tam, kad pajustų palengvėjimą, gali tekti pasitelkti kelių priemonių derinį. Individualias, būtent Jums tinkamiausias rekomendacijas, tiksliai įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, pateiks Jūsų gydytojas.
Ne, rūkymas deguonies terapijos metu yra labai pavojingas. Deguonis yra labai degus, o rūkymas šalia deguonies gali sukelti gaisrą arba sprogimą.
Taip, deguonies terapija gali ir turėtų būti taikoma miegant, jeigu taip rekomenduoja gydytojas. Tai ypač svarbu pacientams, sergantiems tokiomis ligomis kaip naktinė hipoksemija (mažas deguonies kiekis miego metu) ar nutukimo hipoventiliacija.
Taip, ypač kai pacientams sunku kvėpuoti arba jų deguonies saturacijos lygis yra žemas. Deguonies terapija gydoma COVID-19 pneumonija ir kitos sunkios kvėpavimo takų komplikacijos.
Sergant būklėmis, kai plaučiai nepašalina anglies dvideginio ir nevyksta efektyvi dujų apykaita, deguonis gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Jeigu padažnėja dusulys, svaigsta galva ar skauda krūtinę, nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.
Taip, keliauti galite net ir naudodami deguonies terapiją, tačiau kelionei reikia pasiruošti iš anksto. Išvykoms iš namų dažniausiai naudojami nešiojami deguonies koncentratoriai. Iš anksto pasitarkite su oro linijų bendrove arba transporto paslaugų teikėju dėl reikiamų priemonių ar leidimų.
Taip, pulsoksimetrą rekomenduojame turėti visiems pacientams, sergantiems kvėpavimo ligomis. Su pulsoksimetru lengva sekti pulsą, deguonies saturacijos lygį ir tinkamai reaguoti, jeigu saturacija ima kristi. Šie rodikliai ypač svarbūs pacientams, kuriems reikalingas papildomas deguonis.
Ilgą laiką naudojant kaniules ar kaukę gali išdžiūti nosies gleivinė, atsirasti odos dirginimas ar net kraujavimas. Drėkintuvo naudojimas padeda sumažinti atsiradusį sausumą.
Labai retais atvejais, jeigu naudojama per daug deguonies, deguonis gali turėti toksišką poveikį.
Gydymosi deguonimi trukmę nustato gydytojas pulmonologas. Kai kurių ligų atveju deguonies terapija skiriama iki gyvenimo pabaigos. Jeigu gydymosi metu pagerėja paciento savijauta, kraujo dujų rodikliai, gydymą galima nutraukti. Tačiau būtinas paciento stebėjimas, kad būtų galima laiku nustatyti kvėpavimo funkcijos nepakankamumą ir, esant poreikiui, vėl skirti deguonies terapiją.
Deguonies terapija, nesukelia priklausomybės, kurią gali sukelti vaistai. Jeigu Jūsų būklė pagerės, deguonies gali prireikti mažiau arba galėsite visiškai nutraukti gydymą. Visgi, kai kurių ligų atvejais reikalingas ilgalaikis papildomo deguonies vartojimas.
Taip, deguonies terapija yra saugi, jeigu ji taikoma taip, kaip nurodė gydytojas specialistas. Tačiau svarbu laikytis nurodymų, kad išvengtumėte galimų komplikacijų, pavyzdžiui, per didelio deguonies kiekio ar gaisro pavojaus.
Jeigu tyrimai rodo, kad deguonies kiekis Jūsų kraujyje yra didesnis nei 60 mmHg ar saturacija (SpO2) didesnė nei 90 %, tuomet kvėpavimo funkcijos nepakankamumo nėra ir gydymo deguonimi Jums nereikia. Jeigu Jūsų deguonies kiekis kraujyje mažesnis nei 60 mmHg arba saturacija (SpO2) mažesnė nei 90 % – Jums reikalingas gydymas deguonimi. Dažniausios ligos:
Deguonies terapija – tai medicininis papildomo deguonies naudojimas pacientams, kurių kraujyje yra mažai deguonies.
Jeigu žmogus yra apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu, o jo sveikatos būklė atitinka nustatytus kriterijus, Valstybinė ligonių kasa (VLK) kompensuoja: gydymą deguonimi, centrinės miego apnėjos prietaisus, plaučių ventiliacijos prietaisus, gyvybinių funkcijų monitorius vaikams, gleivių atsiurbimo kateterius. Ar pacientui būtinas gydymas šiomis priemonėmis, nustato sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas.
Norime, kad mūsų siūloma medicininė įranga būtų prieinama kiekvienam, todėl daugelį prietaisų siūlome išsinuomoti. Dažniausiai mūsų klientų nuomojami prietaisai: deguonies koncentratoriai, miego apnėjos aparatai, gleivių atsiurbikliai, pulsoksimetrai. Jeigu norite išsinuomoti medicinos priemonę, užsirezervuokite laiką vizitui mūsų biure mūsų internetinėje svetainėje arba paskambinę mums tel. +37065571199. Jeigu norite išsinuomoti deguonies koncentratorių, bet neturite galimybės atvykti į mūsų biurą, jį galite užsisakyti mūsų internetinėje svetainėje.
Konsultacijos metu suteiksime Jums išsamią informaciją apie mūsų produktus, atsakysime į rūpimus klausimus ir padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią. Ši konsultacija Jums nieko nekainuos – juk esame tam, kad Jums padėtume.
Daugelio klientų patirtis įrodė, kad mūsų siūlomi prietaisai padeda užtikrinti ne tik lengvesnę ligos eigą, bet ir pagerina bendrą sveikatą bei iš esmės pakeičia nuotaiką, savijautą, aktyvumą ir bendrą gyvenimo kokybę. Platus mūsų medicininės įrangos asortimentas kiekvienu atveju leidžia pasiūlyti konkrečiam klientui tinkamiausią sprendimą.
Mūsų biurai yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.
Atidžiai patikrinkite savo el. paštą, taip pat ir šlamšto aplanką. Jeigu vis dar negavote jokio laiško, susisiekite su mūsų komanda, kuri padės išspręsti šią problemą.
Taip, priimame mokėjimus per Apple Pay ir Google Pay.
Kai užsakymas bus išsiųstas, gausite el. laišką su patvirtinimu ir siuntos sekimo numeriu, pagal kurį matysite, kurioje vietoje yra Jūsų prekės.
Atsiskaičius už įsigytas prekes, į savo el. pašto dėžutę gausite užsakymo patvirtinimo laišką su informacija bei sąskaita faktūra.
Naudojant „Shaker Deluxe“ į prietaisą gali patekti seilių, todėl rekomenduojame jį išplauti po kiekvieno naudojimo. Nuimkite kandiklį, atsukite gaubtą ir išimkite rutuliuką bei vidinį kūgį. Visas dalis nuplaukite muiluotu vandeniu, nuskalaukite švariu vandeniu, gerai išdžiovinkite ir vėl surinkite. Kartą per savaitę rekomenduojame prietaisą išvalyti naudojant patvirtintas valymo tabletes. Atsargumo priemonės
„Shaker“ ir „POWERbreathe“ yra dviejų skirtingų tipų įrenginiai, atliekantys skirtingas funkcijas. „Shaker“ yra gleivių šalinimo prietaisas, suvirpinantis gleives ir sekretą bei atpalaiduojantis juos nuo krūtinės, kad galėtumėte lengviau išsikosėti. „POWERbreathe“ treniruoja Jūsų kvėpavimo raumenis, kad jie taptų stipresni. Taigi, jei turite sveikatos sutrikimų, dėl kurių išskiriamas per didelis sekretas plaučiuose, Jums reikalingas „Shaker Deluxe“. Tačiau jei turite kvėpavimo problemų, dėl kurių Jūsų kvėpavimo sistema yra susilpnėjusi, arba tiesiog norite ją sustiprinti, kad pagerintumėte savo gyvenimo kokybę ar sportinius rezultatus, „POWERbreathe“ yra geresnis sprendimas. Jei norite ir treniruoti kvėpavimo raumenis, ir geriau atsikosėti – galite naudoti abu prietaisus.
Geriausia naudoti „Shaker“ sėdint arba gulint, nes naudojant prietaisą gali pradėti svaigti galva. Jei taip nutiktų, nustokite daryti pratimą ir ramiai kvėpuokite per nosį.
Norint pasiekti didžiausią ir efektyviausią vibraciją, kuri padės atsikosėti, pratimą gali tekti pakoreguoti. Atkreipkite dėmesį į „Shaker Deluxe“ laikymo kampą bei išpūtimo stiprumą.
Per metus pacientui kartu su neinvazinės ventiliacijos prietaisu išduodamos šios priemonės:
Neinvazinės plaučių ventiliacijos prietaisai yra kompensuojami Valstybinės ligonių kasų (VLK), jei paciento sveikatos būklė atitinka nustatytus kriterijus. Daugiau informacijos čia.
Neinvazine ventiliacija gydomi šie kvėpavimo sutrikimai:
Taip. Jeigu gydytojas pulmonologas arba neurologas polisomnografijos tyrimu patvirtina, kad sergate centrine miego apnėja (žymima kodu G47.31 pagal TLK-10-AM), gydymo išlaidos Jums gali būti kompensuojamos. Daugiau informacijos
ASV yra saugi ir veiksminga terapijos forma žmonėms, sergantiems centrine miego apnėja. „AirCurve 10 CS PaceWave“ prietaisas naudoja prisitaikantį servoventiliacijos algoritmą, kuris nustato, kada nustojate kvėpuoti, ir priverčia įkvėpti. ASV terapija yra kontraindikuojama pacientams su lėtiniu simptominiu širdies nepakankamumu (NYHA II-IV) su sumažėjusia kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija (KSIF < 45 %) ir kartu sergantiems vidutinio sunkumo arba sunkia vyraujančia centrine miego apnėja.
Sergant centrine, arba kitaip centrine nervų sistemos miego apnėja, miego pertrūkių priežastis yra už kvėpavimą atsakingo smegenų centro automatinio reguliavimo sutrikimas. Dėl centrinės miego apnėjos kvėpavimas sustoja, nepaisant to, kad viršutiniai kvėpavimo takai yra atviri. Tyrimais įrodyta, kad apnėjos priežastis nėra viršutinių kvėpavimo takų obstrukcija. Centrinė miego apnėja pasitaiko 5–10 procentų pacientų iš visų miego apnėjos atvejų. Centrinė miego apnėja gali pasireikšti sergant sunkiomis išeminėmis širdies ligomis. Tokiu atveju kalbama apie vadinamąjį Cheyne-Stokes kvėpavimą, kai kvėpavimo sustojimas kaitaliojasi su greitu kvėpavimu. Centrinė miego apnėja gali pasireikšti ir po insulto.
„AirMini“ buvo išbandytas siekiant užtikrinti normalų veikimą aukštyje tarp jūros lygio iki 2,6 km aukščio.
Taip. Jei turite prieigą prie elektros maitinimo šaltinio, tuomet galite naudoti „AirMini“ lėktuve. Prieš keliaudami įsitikinkite, kad įjungėte lėktuvo režimą (instrukcijas, kaip įjungti ir išjungti lėktuvo režimą, rasite „AirMini“ vartotojo vadovo kelionių skyriuje).
Drėkinimui naudojamos šilumos ir drėgmės keitimo kasetės. Nosies kaukėms naudojamos „HumidX“ arba didesnio drėgmės lygio „HumidX Plus“ drėkinimo kasetės. Jei naudojate veido kaukę, patobulintas kaukės ventiliavimo vožtuvas drėkina orą nuo paciento iškvepiamo oro. Jei norite didesnio drėkinimo, „AirFit F20“ kaukės gali būti naudojamos su „HumidX F20“ drėkinimo kasetėmis. „AirFit F30“ kaukės papildomo drėkinimo neturi. Drėkinimo kasetės keičiamos kas 1 mėnesį.
Ne, „AirMini“ neturi baterijos. Kad veiktų, prietaisas turi būti prijungtas prie maitinimo šaltinio. Papildomai galite įsigyti automobilinį įkroviklį ir taip „AirMini“ veiks automobilyje, valtyje ar kitoje transporto priemonėje su tinkamu maitinimo pajėgumu (12 V arba 24 V).
Taip, galite. Dažnai „AirMini“ yra perkamas ir kaip antrasis prietaisas. „AirMini“ veikimas yra šiek tiek garsesnis nei „AirSense 10“ prietaisų, tačiau tai yra dažnas pasirinkimas daug keliaujantiems pacientams.
„AirMini“ tinkamas naudoti tik su šiomis „ResMed“ kaukėmis:
Miego apnėja anksčiau buvo laikoma vyrų liga, tačiau tyrimai rodo, kad moterims ji pasitaiko dažniau nei manyta iki šiol (apie 40 % naujų miego apnėjos pacientų yra moterys). Tai susiję su tuo, kad moterų miego apnėja yra sunkiau atpažįstama, o simptomai yra kitokie nei vyrų. Įprastai miego apnėją turinčių moterų užmigimo laikas yra ilgesnis nei vyrų, jos dažniau pritrūksta oro bei atsibunda. Moterų apnėjos ir hipopnėjos indeksas (AHI) įprastai yra žemesnis ir kvėpavimo sustojimų trukmė trumpesnė nei vyrų. Moteris, turinčias miego apnėją, dažniausiai vargina:
Kuo geriau prižiūrėsite savo miego apnėjos įrangą, tuo ilgiau ji Jums tarnaus. Kasdien
Kas savaitę
Kas 1–6 mėnesius
Beveik visi mūsų pacientų renkasi įsigyti drėkintuvą. Jis užtikrina, kad tiekiamas oras nėra sausas ir nedžiovina kvėpavimo takų.
Deja, obstrukcinės miego apnėjos gydymas nėra kompensuojamas. Centrinės miego apnėjos gydymas yra kompensuojamas. Daugiau informacijos čia.
Gydoma miego apnėja neturi jokių neigiamų pasekmių, dėl kurių negalėtumėte vairuoti. Jei laikotės gydotojo nustatyto režimo, 7/10 naktų bent 4 valandas per parą miegate su aparatu ir kauke, dėl teisės vairuoti apribojimų galite nesijaudinti. Jei nesigydote pagal nustatytą režimą — kelyje keliate pavojų sau ir kitiems ir dėl to teisė vairuoti gali būti apribota.
Geriausia naudoti aparatą kiekvieną kartą miegant — tiek naktį, tiek nusprendus nusnūsti per pietus. Gydytojai rekomenduoja naudoti aparatą bent 4 valandas 7 iš 10 naktų.
Ne, aparatas miego apnėjos neišgydo. Būna, kad pradėjus naudoti terapiją, pacientams ima kristi svoris, atsiranda daugiau energijos, jie pakeičia gyvenimo būdą ir dėl to miego apnėja tampa lengvesnė. Vis dėlto, dažniausiai prietaisą reikia naudoti nuolatos — kiekvieną kartą miegant. Miego apnėjos gydymą galima lyginti su akiniais. Užsidėję akinius matote geriau, tačiau nuo jų nešiojimo regėjimas negerėja. Taip pat ir su miego apnėjos terapija — kiekvieną kartą miegant su kauke, Jūsų miegas yra kokybiškas, pailsite ir gerai išsimiegate, tačiau kai miegate be aparato, įvyksta kvėpavimo sustojimai, miegas yra fragmentuotas.
Visų pirma, gydytojai turi atlikti tyrimą ir nustatyti apnėjos sunkumo laipsnį bei parinkti gydomuosius slėgius, kaukės tipą bei papildomus nustatymus. Jei dar nesate atlikę miego tyrimo, išsirinkite sau patogiausią gydymo įstaigą. Turėdami gydytojo rekomendacijas, užsirezervuokite laiką vizitui pas mus paspausdami čia. Kadangi turime nustatyti prietaisą pagal gydytojo rekomendacijas, padėti išsirinkti geriausiai Jums tinkančią kaukę, išmokyti, kaip naudotis ir prižiūrėti aparatą, ir, jei reikia, sudaryti sutartį, įprastai užtrunkame 40–60 minučių.
Esant tam tikroms būklėms, nuomojamų medicinos priemonių, būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, išlaidos gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Detalesnę informaciją apie VLK kompensavimą galite rasti čia:
Medicininiai prietaisai, pvz. deguonies aparatai, naudojami daug valandų per dieną, o neretai ir visą parą, todėl kartais gali sugesti. Jeigu taip nutiktų, nemėginkite prietaiso taisyti patys. Atsiradus bet kokiems aparato sutrikimams, informuokite apie tai mus. Mes pasirūpinsime, kad neveikiantis ar netinkamai veikiantis prietaisas būtų kuo skubiau sutaisytas arba pakeisime jį kitu ne vėliau kaip per 3 dienas nuo Jūsų pranešimo gavimo dienos. Jeigu sutrinka deguonies koncentratoriaus veikimas, pacientui ima trūkti deguonies ir negalite su mumis susisiekti (pvz., švenčių dienomis ar savaitgalį), nelaukdami kvieskite greitąją pagalbą.
Atvykstant išsinuomoti medicinos prietaiso svarbu turėti medicinos dokumentų išrašą/siuntimą ir savo ar paciento, kuriam skirta medicinos priemonė, asmens dokumentą.
Išsinuomoję medicininį prietaisą, galėsite jį išmėginti ir įsitikinti teikiama nauda už nedidelę kainą. Išbandę mūsų aparatus ir pajutę teigiamus pokyčius, pacientai dažnai ima galvoti apie prietaisų įsigijimą.
Ne. Kompensuojami yra tik stacionarūs deguonies koncentratoriai. Pacientai, turintys kompensavimą, serga sunkiomis kvėpavimo ligomis ir dažniausiai deguonies terapija jiems reikalinga 16–18 valandų per parą. Nešiojami koncentratoriai nėra sutverti veikti tokiu intensyvumu kiekvieną dieną.
Susisiekite su mūsų techninio aptarnavimo skyriumi telefonu +370 658 30300. Darbo dienomis 8–17 val. Dėmesio! Jei Jūsų deguonies koncentratorius staiga sugedo ir nėra galimybės jo greitai pakeisti, pavyzdžiui, savaitgalį, o pacientas jaučiasi labai blogai be papildomo deguonies — nelaukite ir kvieskite greitąją pagalbą. Mes dėsime visas pastangas, kad naujas, tvarkingos techninės būklės koncentratorius Jus pasiektų kuo įmanoma greičiau.
Koncentratorius turi būti švarioje aplinkoje. Venkite dulkių, dūmų, garų ir kitokių teršalų, gerai vėdinkite patalpą. Atminkite, deguonis, kuris patenka į Jūsų kvėpavimo takus, yra koncentruojamas iš aplinkos oro, todėl namuose būtina užtikrinti švarą. Kasdien – nuo koncentratoriaus nuvalykite dulkes, išvėdinkite patalpą. Kas savaitę – pakeiskite distiliuotą vandenį nauju. Išplaukite drėkintuvą. Kas mėnesį – pakeiskite kaniules naujomis. Kas 1–2 metus – pakeiskite drėkintuvą nauju.
VisionAire deguonies koncentratorius gali būti pilnai kompensuojamas Valstybinės ligonių kasos (VLK), jei paciento sveikatos būklė atitinka šiuos kriterijus: Parcialinis deguonies slėgis (PaO₂) yra mažesnis (arba lygus) kaip 55 mmHg arba arterinio deguonies įsotinimas (SaO₂) yra mažesnis arba lygus kaip 88 proc., jei nėra ligos paūmėjimo. PaO₂ siekia 56–59 mmHg arba SaO₂ yra mažesnis (arba lygus) kaip 89 proc., jei nustatoma plaučių hipertenzija, periferinės edemos dėl širdies nepakankamumo arba eritrocitozė (hematokritas viršija 55 proc.). Daugiau informacijos čia.
Taip, deguonies koncentratorius galime pristatyti į namus visoje Lietuvoje už 15 Eur. Tam bendradarbiaujame su „Venipak“ kurjeriais. Pasirašyti sutartį ir atsiskaityti galite iš anksto. Kitu atveju sutarties pasirašymas ir atsiskaitymas kurjeriui papildomai kainuoja 3 Eur. Turintiems VLK kompensavimą, deguonies koncentratoriai į namus pristatomi nemokamai.
Naudotis deguonies koncentratoriumi yra labai paprasta. Tereikia prietaisą įjungti į elektros tinklą, paspausti įjungimo mygtuką ir nustatyti srauto stiprumą. Visuomet sujungiame papildomus priedus, kad nesusimaišytumėte. Papildomai pateikiame instrukcijas lietuvių kalba.
PAGRINDINIAI ĮSPĖJIMAI
Pirmą kartą nuomojantis deguonies koncentratorių, kiekvienam pacientui papildomai reikia įsigyti:
Jeigu valstybinė ligonių kasa (VLK) kompensuoja gydymą, prietaisus galime pristatyti Jums į namus nemokamai. Deguonies koncentratorius pristatome per „Venipak“ kurjerių tarnybą. Gavę užklausą iki 14 val. darbo dienomis, suruošiame prietaisą su visais reikalingais priedais, detaliomis naudojimo instrukcijomis ir sutartimis ir išsiunčiame Jums į namus. Siuntą gausite kitą darbo dieną. Pasirašytas sutartis, prašymą ir konsiliumo išvadas Jums reikės perduoti kurjeriui. Deguonies koncentratoriumi naudotis yra labai paprasta. Tačiau jeigu gavus prietaisą ar pradėjus jį naudoti Jums kils kokių nors klausimų, visada galėsite su mumis susisiekti telefonu – esame pasirengę Jus konsultuoti ir suteikti reikiamą pagalbą visu nuomos sutarties laikotarpiu. Esame tam, kad padėtume. Naudojant neinvazinės ventiliacijos aparatą, kaukę būtina parinkti individualiai. Tai padaryti galėsime Jums atvykus į mūsų biurą Jums patogiame mieste: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje arba Panevėžyje. Turime itin platų kaukių asortimentą, tad galėsime išrinkti Jums tinkamiausią kaukę, o kartu – apmokyti Jus naudotis prietaisu. Visa tai užtrunka apie 1 valandą, todėl rekomenduojame rezervuoti Jums patogų vizito laiką telefonu +37065571199 arba mūsų rezervacijos sistemoje.
Norint gauti kompensaciją, reikalingi šie dokumentai:
Pacientui ar įgaliotam asmeniui užpildžius prašymą, pasirašoma medicinos priemonės nuomos sutartis. Pacientas įsipareigoja laikytis gydytojo nustatytų rekomendacijų ir atsakingai prižiūrėti įrangą.
Suaugusiems pacientams prietaiso nuoma yra kompensuojama iki gyvenimo pabaigos arba jei gydytojas nutraukia gydymą paskirtu aparatu. Vaikams kompensavimas peržiūrimas periodiškai, priklausomai nuo jų amžiaus. Kūdikiams iki 1 mėnesio – po 6 mėnesių; vaikams virš 1 mėnesio – kas 1 metus.
Taip, už įsigytas prekes galite atsiskaityti ir grynaisiais. Tačiau pristatant užsakymą kurjeriui, turėkite tikslią reikiamą sumą.
Konsultacija
Prisijungti
„Deguonies sistemos“ jau daugiau nei 10 metų savo klientams siūlo pasaulyje pripažintų gamintojų miego apnėjos gydymo prietaisus, ventiliacijos aparatus, kvėpavimo treniruoklius, deguonies koncentratorius ir kitas kvėpavimo funkciją gerinančias priemones.